Enerji Kanalları

ÇAKRALAR

ENERJI KANALLARIMIZ

Içimizdeki hassas sistem üzerinde 3 tane enerji kanalı bulunur.
Genel olarak; sol  kanal geçmişi, sağ kanal geleceği düşündüğümüzde kullandığımız kanallardır. Orta kanal; içsel sistemi tekrar  kullanınca; dikkatimizi “gerçekliğin içine” ,  “şuan”a getiren enerijinin kaynağıdır.
Sol Kanalın özelliği yaşama sevincidir, temiz ve dengede ise; yaşama arzumuz en üst seviyede olur, aynı zamanda geçmişte öğrendiklerimizi ,yaşadıklarımızın enerjisini depoladığımız yerdir.
Eğer geçmişte çok yaşıyorsak , keşkelerimiz çok fazla varsa bu kanalımızın enerjisi çekilmeye başlar ve kurur; yaşama sevincimiz düşer, hiçbir şeyden keyif alamayız,
Sağ Kanalın özelliği; düşündüklerimizi gerçekleştirebilme gücüdür. Aynı zamanda geleceği düşündüğünmüzde plan yaptığımızda kullandığımız enerji burdan gelir, temiz ve dengede ise; düşündüklerimizi gerçekleştirebilir, kendimize, ailemize, topluma karşı tüm sorumluluklarımızı yerine getirebiliriz. Eğer çok fazla geleceği düşünüp plan yapıyorsak bu taraf dengeden çıkar ve öfke,nefret,endişe gibi sıcak duyguları çok çabuk yaşıyabiliriz,küçük şeylere büyük tepkiler vermeye başlarız.
Dikkat sürekli geçmişte veya gelecekte olduğunda biz yaşamın kendisini kaçırıyoruz, yıllar geçiyor fark etmiyoruz.
Sahaja Yoga Meditasyon  yapmakla orta kanal tekrar çalışır. Ve insanın içsel sistem güçlendikçe orta kanalımız diğer iki kanalın (geçmiş ve gelecek) aşırılıklarını kendine çekmeye başlar ve dikkatimiz merkezde toplanır yani sonsuz farkındalığın  yaşandığı şimdiki zamana.
Bu sağ ve sol kanallarının pozitif özelliklerinin inkar edildiği anlamına gelmez. Bunun aksine, bu özellikler daha da geliştirilir fakat bu içsel gelişmemizin gerçekleşebileceği bir denge içerisinde gerçekleşir.
Dikkatle yürütülen çalışmalar bize gösterecektir ki sağ ve sol kanallarının  aşırı davranışları bize negatif deneyimler yaşatırlar.
Içsel sisteminiz geliştikçe, sağ kanalımız giderek temizlenir, egomuzun isteklerini kontrol etmeye başlarız. O zaman gözle görülür bir şekilde daha dinamik oluruz ve düşüncelerimizin yoğunluğu düşer. Buna benzer bir şekilde, sol tarafımız temizlendiği zaman, duygusal dünyamız daha temiz olur ve şimdiki zamandan daha fazla zevk almaya başlarız.
Sevme kapasitemiz daha da artar…

Bir yanıt yazın