Enerji Merkezleri

ENERJI MERKEZLERI

Her insanın içinde, dışarıdaki fiziksel dünyayı yorumlayan bir sinir ağı ve duyusal sistem mevcuttur. Aynı zamanda, içimizde  fiziksel, zihinsel, duygusal dünyamızı etkileyen üç enerji kanalı  ve yedi enerji merkezinin yer aldığı hassas bir beden bulunmaktadır.
Yedi enerji merkezinın herbirinin birçok pozitif niteliği vardır. Bu nitelikler, içimizde hiç zarar görmemiş olarak yeralırlar, ve kendilerini çoğunlukla ortaya çıkarmamalarına rağmen asla yok edilemezler. Kundalini enerjiniz tekrar sizin için tekrar çalıştığı zaman, bu nitelikler kendiliğinden ortaya çıkmaya ve yaşamımız içinde kendilerini ifade etmeye başlarlar. Böylece düzenli meditasyon ile, otomatik olarak çok dinamik, yaratıcı, güven dolu ve aynı zamanda alçakgönüllü, sevecen ve şefkatli oluruz. Bu, Kundalini yükselmeye ve enerji merkezlerimizi beslemeye başladığı zaman kendiliğinden gelişmeye başlayan bir süreçtir.
1. Merkez
Bu merkez çocuklarda doğal olarak çalışır.Başlıca pozitif kaliteleri Saflık,masumiyet,çocuksu neşedir. Hayatın içine girdikçe ilk kaybettiklerimiz arasında saf neşe vardır.
2.Merkez
Yaratıcılığın, estetik hissinin,  saf bilginin ,saf dikkatin ve konsantrasyon gücünü enerji merkezisidir.
3.Merkez
Üçüncü enerji merkezi bize cömertlik, mutlak tatminkarlık ve memnuniyet duygularını verir. Içimizdeki öğretmenlik ilkelerini ortaya çıkarır.
4.Enerji merkezi
Özgüvenin,sevginin,şevkatin merkezidir.
5. Enerji merkezi
5 duyu organımızı,iletişimimizi düzenleyen merkezdir.
6. Enerji merkezi
Affediciliğin ve mütevaziliğin  merkezidir.
7.Enerji merkezi
Bedensel,zihinsel ve duygusal bütünlüğün oluştuğuz merkezdir.
Zihinsel sessizliği, şuanı , hayatın kendisini doya doya yaşamamızı sağlar.
Sahaja Meditasyon ile yapılan ve Kundalini kendiliğinden çalıştırılması sonucu elde edilen Aydınlanma sonucu kesin olarak ulaştığımız şey işte budur.