Öğrencilere Faydası

ÖÄžRENCILERE FAYDASI

Çoğu öğrencinin ortak sorunu dikkat eksikliğidir.
Okuduğunu ilk seferinde anlayamamak, kavrayamamaktır.
Bu kesinlikle zihinsel bir yetersizlik değildir,  Bu durum genellikle zihnin aşırı dolu olmasından veya tekrar düşüncelerinden kaynaklanır.
Günümüzde internet, televizyon gibi unsurlardan dolayı bu hız ve karmaşa giderek artar. Bunlar çağımızın gerçekleridir, bunlardan kaçamayız ama bize zarar vermelerini engelleyebiliriz. Bu karmaşa , bilgisayarın tüm programlarını aynı anda çalıştırmak gibidir eğer bir de tekrar düşüncelerini oluşturan bir blokaj varsa bilgisayarlar gibi dikkatimizde gittikçe yavaşlar.
Sünger gibi emici olması gereken dikkatimiz taşlaşmaya başlar.  Derste iken dikkatimiz, dün seyrettiğimiz filme veya okuldan sonra yapacaklarımıza kayar. Ders kaybolur….
Sınavdada aynı şeyler başımıza gelebilir,  sorunun cevabını bildiğimiz halde yanlış yapabiliriz.  O halde,  işinize yaramayan tüm düşünceleri,  zihninizden çıkarın, Sizi geçmişe ve geleceğe götüren, gerçeğin içinden çıkaran tüm düşünceleri durdurun, Bu durum şuan bile zihninizde sürüyor olabilir… Bunu durduracak bir düşünce bir fikir değildir, tüm bu karmaşayı yaratan zihnimizle bu problemi çözemeyiz.
Size tavsiyemiz düzenli olarak, içinizdeki potansiyeli kullanmanız, meditasyon yapmanızdır,  Bunun dikkatinizi, güçlendireceğini göreceksiniz…

Dünyada 35 milyon insan bunları deneyimlediği için Sahaja Meditasyon yapıyor.

Bir cevap yazın