UYKUSUZLUK

Stres, endişeler ve planların , hayatımızdaki yerini attıkça, kaçınılmaz olarak pek çok problemi beraberinde getirmektedir. Bunlar arasında yaşam kalitemizi en kötü olarak uykusuzluk etkiler. İster yönetici olun, ister ev hanımı pek çok kişi bu sorunla, zaman zaman, yaşamak zorunda kalır. Bebek gibi deliksiz bir uyku hayalleri süsler.
İçsel sistemimiz açısından bakarsak bu dikkatimizi geçmişten ve gelecekten alamamız ve gerçeğin içine yaşam anına getirmekte zorlandığımız sonucu ortaya çıkar.
Yani dikkat;  Geçmişe (sol enerji kanalı) takılmıştır.
Geçmişte yaşanan bir olay veya olaylar dizisi ile ilgili olarak dikkat bloke olmuş ve bu olay kısır döngü yaratarak olayla ilgili tüm düşünceler zihne doluşmuştur. Yahut dikkat Geleceğe (sağ enerji kanalı)takılmıştır. Gelecekte olabilecek olay veya olaylarla ilgili olarak dikkat bloke olmuş ve bu olay kısır döngü yaratarak , olayla ilgili tüm düşünceler zihne doluşmuştur.
Her iki durumdada , bu tekrar düşünceleri yaratarak, rahatlamamızı ve uykuya geçmemizi engeller. Sakinleşmek için tavsiye edilen , pek çok şey ,süt içmek , ılık duş almak , bu gerginliği üzerimizden atmak için etkili olur.
Yine de uyku sizden çok uzaksa, kendi içsel potansiyelinizi kullanma zamanınız gelmiştir.


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>