yoga sahaja

SAHAJA YOGA MEDITASYON

Her insanın içinde, doğuştan var olan, özel bir enerji bulunur.
Doğduğumuz andan itibaren içimizde var olan bu saf enerji, içimizde çok özel bir sistemi harekete geçirerek özümüzde varolan  neşeyi, şefkati samimiyet, affedicilik, sevgi ve bir çok pozitif kaliteleyi yaşamamızı sağlar. Bu konumda kendimizi tıpkı bebekler gibi huzurlu ve mutlu hissederiz.
Ancak büyüyüp hayatın içine girmeye başladıkça, aslında bize ait olmayan stres, korku ve  endişeleyi öğrendikçe ve bunları normal olarak kabul ettiğimizde, zaman içinde benliğimizi saran tüm olumsuzluklar iç sistemizi bloke eder. Böylelikle içimizdeki enerjimiz (Kundalini) çalışamaz hale gelir.
Sahaja Meditasyon’da amaç bize ait olan ve bizim için çalışması gereken kundalini enerjimizin ve hassas sistemimizin düzenli olarak tekrar çalışmasını sağlamaktır.
Bu tamamen yaşayan bir süreçtir.Tüm sistemi ve enerjinizi hissedebilirsiniz.
Bu sistemi savunma mekanizmanızın bir bölümü olarakta düşünebilirsiniz,sistem çalışmadığında stres ve diğer keyfinizi kaçıran unsurlar çok rahat bir şekilde hayatınıza girip yerleşebilir.
Içsel sisteminiz çalışmaya başladığında size ait olmayan her birikinti Sahaj (kendiliğinden)  olarak sisteminizden dışarı doğru itilir.
Ve hayatınızda sevgi,neşe ve şevkate daha fazla yer kalır.
Içinizdeki sistemin nasıl çalıştığını görebilirsiniz

Bir cevap yazın